Whatsapp
Örnek Hac Programı
Örnek Günlük Hac Programı

1. Gün > İSTANBUL / CİDDE / MEKKE

Daha önceden sizlere belirteceğimiz saatte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Veda Turizm kontuarı önünde buluşma. Suudi Arabistan Havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemler-inin ardından Cidde’ye uçuş. Varış ve pasaport işlemlerinden sonra otelimize transfer ve yerleşme. Görevlilerimiz ile toplu olarak çevre tanıtımı ve umrenin ifası.
 

2. Gün > MEKKE

İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.


3. Gün > MEKKE

Erken kahvaltının ardından saat 07:00’ de otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket.

Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Müna, Şeytan Taşlama mahalleri, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimiz’ in doğduğu evin bulunduğu yere ziyaret turu ve Hac tatbikatı için hareket.(yaklaşık 3 saat ).
 

4. Gün > MEKKE

İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest günler. Haccın Sa’yını önceden yapmak isteyenlerin saat 21:00’ de ihramlı olarak görevlilerimizin eşliğinde otelden Mescid’i Harem’ e hareketleri.


5. Gün > MEKKE                       VAKFEMİZ KABUL OLSUN

Erken kahvaltıdan sonra 07:45’de ihramlı olarak özel otobüslerimiz ile Arafat’ a hareket. 

Gün boyu özel çadırlarımızda vakfe ibadeti. Gün batımında Müzdelife’ ye hareket.6. Gün > MEKKE                      BAYRAMIMIZ MUBAREK OLSUN

Müzdelife vakfesinden sonra Mina’da şeytan taşlama ve otelimize dönüş. Kurbanların kesilmesi. İhramdan çıkış. 7. Gün > MEKKE 

Saat 07:15’de görevlilerimizin eşliğinde Hac Tavafı ve Say’ının yapılması. İkindi namazını müteakip 16:40 ‘da şeytan taşlaması için Mina’ya gidiş – dönüş. 
 

8. Gün > MEKKE                         HACCIMIZ MAKBUL OLSUN

16:40 ‘ da şeytan taşlaması için Mina’ya gidiş – dönüş. Hac ibadeti ile ilgili vecibelerin sona ermesi.


9. Gün > MEKKE 

İbadet için serbest gün. En geç 22:00 ‘ye kadar bagajların oda kapıları önüne bırakılması.

 
10. Gün > MEKKE - MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Saat 08:00’de Medine’ye hareket. Varış ve otele yerleşmenin ardından toplu olarak görevlilerimiz refakatinde çevre tanıtımı. Ravza ve Cennetül-Baki selamlaması. .


11. Gün > MEDİNE

Sabah namazını müteakip erkek misafirlerimiz ile saat 05:15’ de 41 nolu kapının önünde buluşarak, görevlilerimiz refakatinde Kabristan ve Mescid-i Nebevi’nin içeriden tanıtılarak, Peygamber Efendimizi ve Sahabi kabirlerinin ziyaret edilmesi. Hanımların kahvaltıdan sonra saat 07:30’ da otel lobisinde hanım görevlimiz ile buluşarak Mescid ve Kabri Saadet ziyaretleri. Kahvaltı otelimizde. Erkek misafirlerimiz, görevlimizin daha önceden belirteceği yerde buluşarak, görevlilerimiz refakatinde Cennet ül Baki ziyareti. Günün geri kalan bölümü serbest.


12. Gün > MEDİNE 

Erken kahvaltının ardından 07:00’ da otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescid, Hendek Harbi’nin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Günün geri kalan bölümü serbest.

13. Gün > MEDİNE / İSTANBUL

Medine Havalimanı’na transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuş.


NOT: Zorunlu hallerde içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir.
Adres: Gevher Nesibe Mahallesi Park Caddesi Kurşunlu Sokak Besceli Apt Kat: 1 Kocasinan / Kayseri

Telefon : 444 55 64
Gsm : 0352 206 3838
Faks 0 352 221 25 85
Email : info@veda.com.tr